A képzés időpontja: 2024.07.18.
A TWI a fokozatosság elvén működő tudásátadásból, munkahelyi gyakorlásból és coachingból álló oktatási / fejlesztési módszertan. A TWI azon frontvonalbeli csoport és -műszakvezetői réteg fejlesztését célozza, akik tudásukkal, viselkedésükkel közvetlen ráhatással vannak az értékteremtésre és az abban résztvevő munkavállalókra. A modulárisan felépített TWI programok vezetői készségeket, folyamatstabilitást és munkabiztonságot fejlesztenek.
A II. világháborúhoz való csatlakozás előkészítéseként az USA a War Manpower Commission szervezet részeként 1940 nyarán hozta létre a TWI szerviz központot. Az új munkaerő gyors és hatékony képzésének szükségszerűségét akkoriban a hadseregbe besorozott alkalmazottak mielőbbi pótlása indokolta. Napjainkban a munkaerőhiánnyal és fluktuációval küzdő vállalatoknál újra felértékelődött a munkahelyi betanítás és képzés hatékonysága. Bár a technológia rengeteget változott az 1940-es évek óta, a műveleteket elvégző emberek és az őket irányító középvezetők alapvetően nem. Külföldön, különösképpen Japánban a program rendkívül sikeres volt a háború utáni időszakban. A TWI alkalmazása meghatározó módon befolyásolta a Toyotát, mely a Toyota Termelési Rendszer szerves részekévé vált. Napjainkra – hosszú felejtés után – a TWI visszatért nyugatra is, és újbóli alkalmazása bizonyította, hogy sikere nem kérdéses. A TWI módszert hazánkban is egyre több vállalat veszi be a lean programjába.
Az 1 napos gyakorlati elemekkel felépíttet workshop megértést ad a résztvevőknek a TWI oktatási elveiről , a TWI modulok alapjairól, információkat a szervezeti bevezetés lépéseiről, valamint inspirációt a tanuló szervezetté váláshoz.
Résztvevők
A TWI képzés célcsoportja (felső)vezetők, döntéshozók és a lean-ben aktív irányítói szerepet betöltő szakemberek, specialisták akik szervezetüknél a TWI modulok szerinti megközelítéssel tervezik újragondolni a szervezeti működést, folyamataikat és a munkakapcsolatok fontosságát.
A képzés optimális résztvevői létszám: 8-10 fő.
A képzési módszer
A frontális tudásátadást gyakorlatokkal, szimulációkkal, különböző játékosítási elemekkel vegyítjük. Az elméleti tudás gyakorlati megvalósítása a Leannovation lean laborban kialakított gyártási környezetben történik, ahol a résztvevők egyéni és csoportfeladatokon keresztül szerezhetnek saját élményt a TWI JI módszer alkalmazásában.
A képzés programja
- Bevezetés a TWI módszertanba: történeti áttekintés, jelentősége egykor és most. Kapcsolódás a lean menedzsmenttel
- TWI modulok áttekintése: az oktató 5 feladata, modulok, a célcsoport szükségletei, elvek és értékrend a TWI mögött
- TWI JI modul: Demonstráció és a 4 lépéses módszertan
- TWI JI sztenderd kialakítása – Fő lépés, Kulcspont, Miértek
- Gyakorlati feladatok kidolgozása a betanítási bemutatók
- TWI JR és TWI JM és TWI JS módszertani ismertető
- TWI sikertényezők és buktatók, avagy a TWI szervezeti szintű bevezetése
TWI JI és TWI témában honlapunkon cikkek, eseménybejegyzések olvashatók, illetve elérhető egy korábbi webinár felvétele is.
Helyszín
A képzés helyszíne a Leannovation Tréning Center. A helyszínen kialakított lean laborban csővázas mini-gyártósor és egyéb szimulációs rendszerek segítik a tapasztalati tudás mélyítését, a tudásanyag innovatív módszerekkel történő beépülését. A Leannovation könyvtárban minden ajánlott szakmai irodalom megtalálható.
A képzés oktatói
Váthy Edit – lean és minőségmenedzsment szakértő, szervezetfejlesztő, coach
Pető Sándor – lean, TPS Grade 4 tanácsadó, autóipari szakértő
Mátyás Veronika – tréner, folyamatfejlesztési szakértő
A képzés díja
75 000 Ft +ÁFA (95 250 Ft bruttó) / fő
60.000 Ft +ÁFA (76 200 Ft bruttó)/fő – Leannovation Egyesületi tagsággal 20% kedvezmény
Egyesületünkről ezen linken talál információkat:https://leannovation.hu/leannovation-egyesulet/
Jelentkezés
A jelentkezés határideje:
2024. 07.10.
Érdeklődés és jelentkezés az info@leannovation.hu címen vagy a lenti űrlapon.